info@istyapi.com.tr +90 (258) 268 60 61

Döner Kapı

Döner otomatik kapı sistemleri konusunda yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Kullanım amacına uygun olarak tasarladığımız döner kapı sistemlerimiz ile giriş çıkış yoğunluğunu en aza indirgiyoruz. Kamusal alanlardan özel alanlara kadar birçok noktada kapı ile teması ortadan kaldırıyoruz, teknolojiyle uyumlu akıllı sistemleri kullanıma sunuyoruz. Döner kapı sistemlerinin aynı zamanda enerji tasarrufu sağlaması, tercih sebebi arasında yer almaktadır. Otomatik kapı sistemlerimiz arasında en şık ve estetik görünüme sahip olan sistemlerimiz döner kapılardır.

Döner Kapı Kullanım Amacı Nedir?

Döner kapı kullanım amacı öncelikle daha rahat giriş ve çıkışın sağlanmasıdır. Her geçen gün nüfusun artması, alışveriş merkezleri ya da kamu binalarına girişlerde kontrollerin yapılması hem insan trafiğini azaltmak hem de teması en aza indirgemek adına oldukça önemlidir. Kapı ile temasın önüne geçilmesi sonrası, hava sirkülasyonunun daha az sağlanması sonucu enerji tasarrufu sağlıyoruz. Giriş ve çıkışların belirli sürelerde olması, kapı kapandığında olası kazalara yol açması tamamen ortadan kalkıyor. Sensör mekanizması sayesinde duyarlı ve üst düzey algılama sağlıyor. Uzun süre kullanıma uygun cam döner kapı sistemlerimiz dayanıklı malzemeden üretilmiş olup, darbeye karşı dayanıklıdır.

Döner Kapı Avantajları

Döner kapı otomatik sistemler arasında olup, farklı büyüklüklerde bir seferde birçok kişinin kontrollü olarak geçmesini sağlıyor. Güvenlik noktalarında oluşan yoğunluğu önlemek, döner kapı geçişlerinde teması aza indirmek adına çok yararlı bir çözümdür.

Döner kapı;

 • Dışarıdan gelen toz ya da yabancı cisimlerin girişini engeller
 • Hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilmiştir
 • Darbe ve basınca karşı mukavemetli
 • Isı kontrolünü sağlar
 • İnsan yoğunluğunu en aza indirger
 • Şık bir görünüm sunar
 • Manuel ve otomatik döner kapı olarak çeşitleri vardır

Günümüzde daha az yoğunluğa sahip olan alanlarda manuel döner kapı sistemleri kullanılır. Yoğunluğun olduğu ve tehlikenin tamamen ortadan kalkması adına büyük alanlarda otomatik döner kapı sistemleri tercih edilir. Hiçbir şekilde temas etmeden algılama özelliği sayesinde kapı döner ve her bölmesine, döner kapı büyüklüğüne göre insan girer. Kişi kapasitesi geniş olan döner kapı sistemlerimizin kullanım alanları da farklıdır.

otomatik döner kapı
döner kapı fiyatı

Otomatik Döner Kapı Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

 

Otomatik döner kapı sistemlerimizin kullanıldığı alanlar geçişlerin sürekli olduğu, çıkışlarda insanların sorun yaşamadığı noktalardır. Otomatik kapı sistemlerinden tek seferde daha fazla kişi alabilen, fazla yer kaplamayan döner kapı sistem alandan tasarruf adına tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Güvenlik sensörü sayesinde birçok risk ortadan kalkar.

 

Kullanım alanları;

 • Otel girişi döner kapı sistemi
 • Restoran girişi döner kapı sistemi
 • Havaalanı giriş ve çıkışı döner kapı sistemi
 • Hastane giriş ve çıkışı döner kapı sistemi
 • Otogar giriş ve çıkışı döner kapı sistemi
 • Tesis giriş ve çıkışı döner kapı sistemi
 • Alışveriş merkezi giriş ve çıkışı döner kapı sistemi
 • Banka döner kapı sistemi
 • Fuar alanı döner kapı sistemi
 • Müze döner kapı sistemi
 • Sinema salonu döner kapı sistemi
 • Kültür merkezi döner kapı sistemi

 

Günümüzde akıllı algılama sistemlerinin gelişmesiyle birlikte kapı sistemleri de teknolojiye ayak uydurmuştur. Otomatik kapı sistemlerimizi sürekli geliştirerek sorunsuz çalışması, uzun süre dayanıklı olması ve daha iyi hizmet etmesi için çalışmalar yapıyoruz.

 

Döner Kapı Çalışma Prensibi

 

Döner kapıların çalışma prensibi mekanizmasıyla gerçekleşir. Kullanışlı, fonksiyonel, akıllı sensör ve motor sistemiyle çalışan döner kapılarımız, temas halinde güvenliği sağlamak adına pasif hale gelmesi özellikleri arasındadır. Yüksek dayanıklılık, sık kullanıma uygunluk ve korumaya dayalı yapısıyla tercihlerin başında gelen kapı sistemleridir. Döner kapılar 3 ya da 4 kanatlı olarak kullanılır. Her kanat büyüklüğü ise talep edilen yere, kişi kapasitesine göre değişiklik gösterir.

 

Cam tasarım sayesinde giriş ve çıkışlar da şeffaf bir görünüm elde edilir. Bölmelerde ne kadar boşluk olduğu konusunda daha güvenli geçiş sağlanır. Sensörler sayesinde giden sinyaller ile döner kapı mekanizması çalışır. Hızını kontrollü olarak ayarladığımız kapı sistemlerimiz de geçiş süresi güvenli hesaplanmıştır. Olası kazalarda hemen sensörler devreye girer ve kapı sistemi devre dışı kalır. Dönüş yönü ise saat yönü olarak belirlenmektedir. Bu özellik bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Trafiğin soldan aktığı bir ülkede saat yönünün tersine döner kapı sistemi görmeniz mümkündür.

 

Otomatik Döner Kapı Teknik Özellikleri

 

Otomatik döner kapı sistemleri teknolojiyle uyumlu akıllı sistemler arasında olup, güvenlik alarm sistemlerinin de en fazla konumlandırıldığı yapılardır. Bir otomatik döner kapı 4800 mm çap üretime sahip olabilir. Güvenliğin sağlanması ise tamamen mikro işlemci işletim sistemi sayesinde teknolojiye uyumlu olarak sağlanır.

Döner Kapılarda Yüksek Güvenlik Önlemleri Nasıl Alınır?

 

Döner kapı sistemlerimiz güvenlik bakımından yeterli teknik özelliğe sahiptir. Elbette kullanılan yere uygun olarak bu geçiş güvenliğini üst seviyeye çıkartmak mümkün olabilir. Bunun için bazı güvenlik sistemlerinden yararlanabilir, otomatik sensörlerimizden faydalanabilirsiniz. Pnömatik, radarlı döner kapı ve acil durum sensörü ile geliştirilmiş bir güvenliğe sahip olmanız mümkündür.

 

Döner Kapı Sistemlerinde Neden Biz?

 

Otomatik ve manuel kapı sistemlerimizi ihtiyacınıza göre tasarlıyoruz. Yılların verdiği deneyim, referanslarımız ve kendimizi geliştirmek adına uyguladığımız çalışmalar ile sizlere daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Ücretsiz keşif ile öncelikle kapı sistemlerimizi uygulayacağımız noktaları belirliyor, ölçü alarak hazırlıklarımızı kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Malzeme alternatiflerimizi kaliteye uygun olarak seçiyoruz. Uzman ekibimiz, müşteri hizmetlerimiz ve referanslarımız ile sizlere döner kapı sistemlerimizi sunuyoruz.

 

Döner Kapı Sistem Fiyatlarımız

 

Fiyat politikamızda öncelikle ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunuyoruz. Döner kapı sistemi ya da diğer kapı sistemlerimizin sizlere sağlayacağı katkı konusunda bilgilendiriyoruz. En uygun noktaları tespit ederek, kişi kapasitesine ve yapının durumuna uygun döner kapı projemizi oluşturuyoruz. Kullanılacak malzeme kalitesinden ödün vermeden, en uygun fiyata güvenli kapı tasarımlarımızı fiyatlandırıyoruz. Müşteri hizmetlerimizden dilediğiniz kapı sistemlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz keşif adına randevu almanız halinde, yerinde çözüm ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimize aktarıyoruz

 

Döner Kapı Sistem Montajı

 

Kapı sistemlerinde üretim dışında en önemli olan faktör montajdır. İşinde uzman montaj ekibimiz ile konumlandırdığımız kapı sistemlerini profesyonel olarak montaj kurulumunu yapıyor ve teslim ediyoruz. Öncelikle belirli testler ve çalıştırma süreçleri ile sorunsuz çalıştığına emin oluyoruz. Otomatik döner kapı sistemlerimizde ve manuel modellerimizde kullanımı, bakımı konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. En uygun çözümleri sunarken döner kapı sistemlerimizin de diğer sistemlerimiz gibi bakımını üstleniyoruz. Yeni teknolojiye ayak uydurmak adına eski kapılarınızı en yeni akıllı döner kapı sistemlerimizle değiştirebilirsiniz. Yenilikçi ve günümüz teknolojisinden yararlanarak müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Estetik ve şık tasarımıyla vitrininize güzellik katacak döner kapı sistemlerimiz ile müşterileriniz sizin dünyanıza giriş yapacaklar. Döner kapı sistemlerinin bireylerde bıraktığı kalite hissi tartışılmaz. Müşterilerinize verdiğiniz değeri, giriş ve çıkış güvenliğini sağlayarak gösterebilirsiniz.

 

Döner Kapı Sistemleri Dayanıklı Mı?

 

Döner kapı sistemlerinde mekanizmada yer alan bombeli cam 4+4 mm lamine camdır. Lamine camın dayanıklı yapısı, camın plaka halinde yoğun ısı ve basınç ile birleşmesi döner kapı kırılma riskini en aza indirger. Güvenlik camları arasında yer almasının en büyük nedeni ise kırılma halinde parçalar ayrılmaz ve yaralanma gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmaz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Diğer Ürünlerimiz

Call Now ButtonHemen Ara
Sohbeti Başlat
Yardıma İhtiyacınız mı Var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?